Martin Koller

HRNČÍŘ MARTIN KOLLER ODJÍŽDÍ NA PODZIM 2018 NA ROK DO ZAHRANIČÍ. Po jeho návratu plánujeme na dosavadní spolupráci navázat. Martinův dětský kurz zatím povede Helena Klicperová. Lektor keramických kurzů Martin Koller o sobě: "Vystudoval jsem keramickou školu v Bechyni. Pracoval jsem v dílnách Keramo, Keramika Buchler, B&F, V&V, Patrik Daič, 8 let jsem provozoval vlastní dílnu. V roce 2014 jsem se přestěhoval z Prahy do domu, který jsem postavil v Hudlicích u Berouna. Keramiku zde pálím v peci na dřevo. Procesu výroby se tak účastní živly, které utváří život na zemi- země, voda, oheň, vzduch. Těším se na setkání s Vámi v prostorách Muzea berounské keramiky." Kontakt: Martin Koller, Dolejší 469, Hudlice, keramikakoller@gmail.com

Plánované workshopy

Keramika je prastaré řemeslo spojené s mnoha kulturami. Keramika má svou užitnou hodnotu i hodnotu estetickou. Práce s hlínou rozvíjí u dětí jemnou motoriku, fantazii, učí soustředěnosti. Pro dospělé je vhodným relaxem po někdy monotónní či stresující práci, umožnuje se realizovat a odpoutat od věcí všedních.

lektor momentálně nenabízí pravidelné workshopy

Pravidelné kurzy

Na kurzech učím děti i dospělé základní techniky keramického řemesla. Jejich náplní je zvládnutí základní práce s hlínou, modelování a seznámení se s točením na hrnčířském kruhu. Vyrábíme hlavně užitečné předměty, jejichž posláním je i něco víc, než aby se z nich musel utírat prach. Je-li zájem, na závěr si je možné hrníček vypálit v peci na dřevo. Své výrobky můžete dekorovat v duchu renesanční berounské keramiky, nebo si můžete zvolit vlastní barevnou skladbu i techniky - fantazii se meze nekladou. Zaměřuji se také na keramiku keltskou a součástí kurzu může být stavba keltské pece, ve které budeme výrobky pálit.

lektor momentálně nenabízí pravidelné kurzy