Martin Koller

Lektor keramických kurzů Martin Koller o sobě: "Vystudoval jsem keramickou školu v Bechyni. Pracoval jsem v dílnách Keramo, Keramika Buchler, B&F, V&V, Patrik Daič, 8 let jsem provozoval vlastní dílnu. V roce 2014 jsem se přestěhoval z Prahy do domu, který jsem postavil v Hudlicích u Berouna. Keramiku zde pálím v peci na dřevo. Procesu výroby se tak účastní živly, které utváří život na zemi- země, voda, oheň, vzduch. Těším se na setkání s Vámi v prostorách Muzea berounské keramiky." Kontakt: Martin Koller, Dolejší 469, Hudlice, keramikakoller@gmail.com

Plánované workshopy

Keramika je prastaré řemeslo spojené s mnoha kulturami. Keramika má svou užitnou hodnotu i hodnotu estetickou. Práce s hlínou rozvíjí u dětí jemnou motoriku, fantazii, učí soustředěnosti. Pro dospělé je vhodným relaxem po někdy monotónní či stresující práci, umožnuje se realizovat a odpoutat od věcí všedních.

lektor momentálně nenabízí pravidelné workshopy

Pravidelné kurzy

Na kurzech učím děti i dospělé základní techniky keramického řemesla. Jejich náplní je zvládnutí základní práce s hlínou, modelování a seznámení se s točením na hrnčířském kruhu. Vyrábíme hlavně užitečné předměty, jejichž posláním je i něco víc, než aby se z nich musel utírat prach. Je-li zájem, na závěr si je možné hrníček vypálit v peci na dřevo. Své výrobky můžete dekorovat v duchu renesanční berounské keramiky, nebo si můžete zvolit vlastní barevnou skladbu i techniky - fantazii se meze nekladou. Zaměřuji se také na keramiku keltskou a součástí kurzu může být stavba keltské pece, ve které budeme výrobky pálit.

lektor momentálně nenabízí pravidelné kurzy