Helena Klicperová

Helena je berounská rodačka a keramice se začala věnovat již v dětském věku v ZUŠ Václava Talicha pod vedením místní výtvarnice Květy Makovské. Keramika jí přirostla k srdci a tak se po maturitě na místním gymnáziu rozhodla studovat Keramický design na Fakultě Ladislava Sutnara na Západočeské univerzitě. Zde se věnovala především porcelánu a sanitární keramice. Po studiích od keramiky na chvíli zběhla, ale už od roku 2015 pracuje v Muzeu berounské keramiky a je autorkou malovaných dekorů na novodobé Berounské keramice, která se zde vyrábí.

Plánované workshopy

Helena se naučila tradiční techniku používanou k dekoraci Berounského zboží, malování kukačkou. Tuto techniku oživil pan Vladimír Izbický, který v Berouně pořádá tradiční hrnčířské trhy a dříve vyráběl miniatury i repliky renesančního berounského zboží. Helena od něj jeho know-how převzala a nyní tuto tradiční techniku předává dál.

lektor momentálně nenabízí pravidelné workshopy

Pravidelné kurzy

Helena vede keramické kurzy pro děti i dospělé. Během svých lekcí Vám pomůže realizovat Vaše osobité nápady. Představí Vám různé techniky a možnosti, jak docílit kýženého výsledku. Pokud Vám vlastní nápady dojdou, vždy pro Vás najde novou inspiraci. V kurzech keramiky se naučíte základní techniky vytváření i dekorování keramiky, modelování, stavění z plátů, formování, reliéfy i točení na kruhu. Vhodné jsou jak pro zkušenější milovníky hlíny, tak i pro úplné začátečníky. Práce s keramikou je snažší, než si možná myslíte, a nikdy není pozdě s ní začít!

lektor momentálně nenabízí pravidelné kurzy