Starší akce

Vernisáž výstavy FORTEL - ČESKÁ KERAMIKA

Výstavu užitné keramiky Lenka a Pavla Raunigrových zahájíme v sobotu 12. 9. v 18:00. Vernisáž bude vyvrcholením oslav Dnů evropského dědictví (EHD).

Historie firmy Fortel manželů Raunigrových začíná na Divadelních poutích na Střeleckém ostrově. Zde od roku 1988 předváděli točení keramiky, vystavovali a prodávali své první výrobky. V roce 1993 byl založen Spolek milců čaje. Otevřeli svou první Dobrou čajovnu, kde se keramika Fortel stala oblíbenou součástí tradice a kultu přípravy i popíjení čajů, a nastartovala tak dodnes trvající příjemnou spolupráci. V roce 1998 začala jejich spolupráce se Sananim z.ú. Společně vybudovali chráněnou keramickou dílnu, která je zaměřená na výrobu a prodej vonných svíček a užitné keramiky. Jejich snahou je dobré řemeslo, kvalitní a praktický výrobek. Hrnky, tácy, jídelní sety, misky, mísy, konvice, talíře, ovály, vázy, květináče, aroma lampy, olejové lampy, a jiné… tomu se říká fortel!

Hudba na vernisáži: Radek Pobořil / akordeon/

Je český hudebník, člen skupiny Čechomor. Vystudoval ostravskou konzervatoř, obor trubka, harmonika. Od 15 let byl členem orchestru činohry Národního divadla. S Čechomorem hraje jako hostující člen již od roku 1988, stálým členem se stává až v roce 1990. Spolu s frontmany skupiny Holasem a Černým nechybí na žádném koncertě, a to ani na těch akustických.