Starší akce

Vernisáž výstavy 11. 11.

Na sv. Martina zahájíme výstavu keramických plastik Věry Jenšovské a Karla C. Griga.

Výtvarnice Věra Jenšovská je absolventkou SPŠ keramické v Karlových Varech. Nejdříve pracovala jako propagační výtvarnice, později založila firmu, která se věnovala návrhům a realizaci interiérů. Nakonec zakotvila po mnoha životních peripetiích na Knoblošce u Litoměřic, obklopená malebným až magickým prostředím, kde začala tvořit svou autorskou keramiku.

Stavení z opuky, pocházející asi z roku 1865, stojí na dolním okraji vesničky a od silnice není přes stromy ani vidět. Zato ten výhled z její zahrady na panorama „sopek“ Českého středohoří je dechberoucí. Splnila si svůj sen a zde, ve své dílně vytváří keramické objekty pro radost i potěchu lidské duše. Na hlubokých parapetech oken svého domu vytvořila malé keramické „galerie“. V její tvorbě se prolíná humor a nadsázka se snovou poetikou.

Zúčastňuje se trhů v Praze, v Berouně. Vystavovala např. v Olomouci v galerii Anděl, v Úštěku v galerii U Brány, v Litoměřicích v Minigalerii a Na Hradě. Svým dílem je zastoupena v soukromých sbírkách v ČR i v zahraničí.

Obrazy - Ing. arch. Karel Cvrček je absolvent ČVUT a AVU v Praze, kromě své profese se věnuje psaní, malování a také hudbě. Pod pseudonymem Karel C. Grig mu vyšly čtyři knížky, své obrazy vystavuje většinou s přáteli a občas přidá i vlastní skladby.

Tak tomu bude i na naší vernisáži, která proběhne 11. 11. od 17:00.

Upozorňujeme, že dle platných nařízení mohou být návštěvníci na kulturní akci vpuštění pouze po prokázání "bezinfekčnosti" = certifikát o očkování nebo testu, případně potvrzení lékaře o prodělání nemoci. Děkujeme za pochopení.