Starší akce

Vernisáž výstavy Václav Dyntar

Vernisáž již 19. výstavy s názvem ZEzeMĚ proběhne ve čtvrtek 1. 3. 2018 v 17 hodin a bude zároveň i oslavou třetího výročí otevření muzea. Hudební linka se ponese v rytmu francouzkých lidovek a chansonů.

Václav Dyntar je autor, jehož osobní život a tvorba je spojena s keramickou tradicí Štěchovic.

V monumentálních sochařských realizacích propojuje kvality vynikajícího sochaře s keramickým řemeslem. Netradičně spojoval užitnou funkci nádob s myšlenkou velkých a emotivních instalací, nejvhodnějších pro exteriér nebo rozsáhlé historické prostory.

Je jedním z výrazných zástupců trendu tradičního pálení v peci na dřevo. Nechává se především inspirovat materiálem, ze kterého tvoří. Neváhá kombinovat přírodní odstín vypálené keramické hlíny nejen s přírodními odstíny, ale i se zlatem, čímž dociluje zajímavých kontrastů.

Hudební doprovod tentokrát potěší hlavně milovníky francouzského šansonu a francouzských lidovek. Těšit se můžete na kanadsko-české Duo Jessica May - heligonka a Petr Novák - akordeon.

Po rozkrojení dortu si návštěvníci mohou se sklenkou v ruce popovídat s autorem o jeho tvorbě i o zajímavé autorce M.C.Richards a knize CENTERING.